waterpolo

Equips

Equip absolut

Entrenador: Victor Gonzalez

2n entrenador: Marc Prat

Preparador físic: Jordi Stavrou

Delegat: Vicente Maycas

Integrants: Mario Lloret, Robert López, Sam Van den Burg, Marc Valls, Guillem Garcia, Lucas Duric, Adrià Delgado, Pol Gomà, Roger Tahull, Pere Estrany, Blai Mallarach, Abel Ramon, Iñaki Aguilar, Marc Frigola, Oier Aguirre, Hugo Sanchon, Oriol Viñas.

Equip Cadet A

Entrenador: Marc Prat

Delegat: Juanjo Rodriguez

Integrants: Oriol Viñas, German Rodriguez, Gerard Sospedra, Albert Sota, Fabio Espinosa, Daniel Carrete, Fernando Martinez-Sandoval, Tristan Viñuales, Ivan Castaño, Roger Alvarez, Gael Prat, Jan Romeu, Marc Balot, Marc Cerdà, Daniel Antequera, Adrià López, Quim Blesa.

Equip Infantil A

Entrenador: Miquel Gasulla

Delegat: Daniel Espino

Integrants: Mauro Millán, Marc Comabella, Biel Sullà, Pau Ortiz, Jaume Prat, Alejandro Pedreño, Biel Espino, Albert Sospedra, Ignacio Mercedes, Erik Rivero, Martí Ortiz, Pablo Martinez-Sandoval, Sara Cerdà.

Equip Aleví A

Entrenador: Albert Plaza

Delegat: Jordi Ham-Man

Integrants: Cesc Aguirre, Daniel Maksimov, Evan de Luca, Marc Ham-Man, Pau Jané, Pau López, Xavi Martinez, Alvaro Mercedes, Eloy Soriano, Enric Martí, Joel Delgado, Lluc Lorente, Luca Somma, Mario Rodriguez, Max Alcaraz, Max de Luca, Nicolás Pons, Yeray Premat, Ramon Ozzola.

Equip Benjamí A

Entrenador: Tizziano Conti

Delegats: Cristina Viñals i Paolo Fusaro

Integrants: Derek Cano, Eric Font, Gerard Tejada, Jean-Paul Pallarés, Marcel Avilés, Miguel Rodriguez, Nicolas Cantoni, Santiago Fusaro, Biel Antequera, Elena Robredo, Julia Jané, Olivia Pedreño, Raimon Santamaria, Victor Iglesias.

Equip Juvenil

Entrenador: Manolo Delgado

Delegat: Juanjo Rodriguez

Integrants: Sergi Ramón, Robert López, Daniel Ivaylov, Marc Frigola, Jofre Ariño, Oscar Sanchez, Davide Somma, Hugo Sanchon, Oier Aguirre, Paolo Somma, Roger Garcia, Roger Grané, Lazzaro Conti, Jan Alcaraz, Oscar Garcia, Oriol Viñas, German Rodriguez, Gerard Sospedra, Albert Sota, Fabio Espinosa.

Equip Cadet B

Entrenador: Marc Prat

Delegat: Alex Cerdà

Integrants: Tristan Viñuales, Ivan Castaño, Roger Alvarez, Gael Prat, Jan Romeu, Marc Balot, Marc Cerdà, Daniel Antequera, Adrià López, Quim Blesa, Jairo Rodriguez, Mauro Millan, Marc Comabella, Biel Sullà, Pau Ortiz, Jaume Prat, Eric Galvez.

 

Equip Infantil B

Entrenador: Miquel Gasulla

Delegat: Daniel Espino

Integrants: Eric Galvez, Alejandro Pedreño, Biel Espino, Albert Sospedra, Ignacio Mercedes, Erik Rivero, Martí Ortiz, Pablo Martinez-Sandoval, Sara Cerdà, Cesc Aguirre, Daniel Maksimov, Evan de Luca, Marc Ham-Man, Pau Jané, Pau López, Xavi Martinez, Joel Hernandez.

Equip Aleví B

Entrenador: Tizziano Conti

Delegat: Juanjo Rodriguez

Integrants: Joel Hernandez, Alvaro Mercedes, Eloy Soriano, Enric Martí, Joel Delgado, Lluc Lorente, Luca Somma, Mario Rodriguez, Max Alcaraz, Max de Luca, Nicolás Pons, Yeray Premat, Mario Avilés, Ramon Ozzola.

Equip Benjamí B

Entrenadores: Mireia Bargalló i Blanca Goset

Delegada: Cristina Viñals

Integrants: Biel Antequera, Elena Robredo, Julia Jané, Olivia Pedreño, Raimon Santamaria, Victor Iglesias, Adrian Leyes, Allen Sánchez, Hugo Sánchez, Keenan Desmoulins, Mariam Dirzan, Aleix Espino, Alex Parra, Simon Parra, Dan Aguilar, Jaume Delgado, Chloe Soriano.

Història

El Club Natació Barcelona va introduir el waterpolo a Espanya, celebrant el primer partit contra els tripulants d’un vaixell anglès ancorat al port de Barcelona l’any 1908.

El CNB va inspirar la creació del Comitè Olímpic Espanyol i el 1920 va fundar les Federacions Catalana i Espanyola de Natació. Aquell any es van disputar els Jocs Olímpics d’Anvers i l’equip de waterpolo del CNB va representar a Espanya. En la seva primera participació en uns Jocs, el combinat espanyol va finalitzar en cinquena posició.

Un dels components d’aquell equip, Enrique Granados Cal, es va convertir poc després, ja com entrenador del CNB, en l’introductor del “crol” a Espanya. Granados va descobrir aquest estil al veure’l practicar als nedadors nord-americans que competien en aquests Jocs.

Del CNB n’han sorgit 160 esportistes olímpics. Un dels més destacats és el waterpolista Manel Estiarte, proclamat 7 vegades millor jugador del món, internacional amb Espanya en 580 ocasions i participant en 6 Olimpíades, el qual va formar part del Club entre el 1979 i el 1985.

La secció de waterpolo és la més llorejada d’Espanya amb 1 Copa i 1 Supercopa d’Europa, 2 Copes LEN, 59 Lligues i 8 Copes del Rei espanyoles, entre d’altres títols.

En l’actualitat, l’equip absolut de waterpolo lluita per estar entre els primers llocs de la Lliga Nacional. Els equips de categories base se situen en els primers llocs de la classificació de les seves respectives lligues catalanes, així com dels campionats de Catalunya i d’Espanya.

A més, el CNB és el creador i organitzador del torneig internacional BCN WP Under 10, una de les competicions més importants de categoria benjamina a nivell internacional.

Contacte

Albert Plaza

Director Tècnic de Waterpolo del Club Natació Barcelona

 

TENS ALGUNA CONSULTA SOBRE LA SECCIÓ DE WATERPOLO?

Deixa’ns les teves dades i ens posarem en contacte amb tu.

Ha llegit i accepta rebre publicitat o informació promocional del CLUB NATACIÓ BARCELONA? si acceptono accepto