Història

La secció de Natació, cantera infinita de nedadors, ha estat durant molts anys pionera a nivell de resultats i ensenyament. Ha aportat nombrosos atletes als Jocs Olímpics, així com a altres esdeveniments importants sense oblidar que a nivell Espanyol i Català ha estat un referent.

A dia d’ avui, i després d’ uns anys difícils per al Club en general, la secció treballa amb molta il·lusió per tornar a estar a on li pertoca.

Amb més de 140 nedadors la secció gaudeix de molt bona salut esportiva. Un molt bon equip tècnic que gestiona totes les necessitats que els nedadors reclamen.

A nivell esportiu, i amb una idea molt clara, s’ enfoca tota la programació a la formació esportiva i personal per a que el rendiment màxim de cada nedador esdevingui en el moment idoni i amb la maduresa oportuna.

A destacar l’ Equip Absolut, molt jove i amb molta projecció, amb finalistes absoluts i metal·listes Juniors.

És el cas de Laia Martí, internacional Junior, o els nedadors absoluts Roger Serradell, Maria Cerezo, Mireia Pradell, Mònica Cabal o Sara Mues, així com el nedador junior Guillem Pérez sots-campió d’ Espanya que, tot i la seva joventut, demostren una gran projecció.

A la base, pilar important de la secció, la selecció de futurs talents continua el seu camí correcte. És tan així que disputem les classificacions generals per equips amb qualsevol club.

Equips

Equip absolut

Entrenadors: Jaume Morata Solé i Daniela Diaz Casadiego

Preparador físic: Marc Pascual

Fisioterapeuta: Marc Zamora

Equip: Pol Gil Tarazona, Javier Villanueva Iglesias, Pol Hidalgo Llevat, Marc Ferri Martinez, Eric Vilaregut De Mingo, Didac Silva Alcoba, Andrés Yegres Cotin, Manuel Lires Sueldo, Arnau Moliní Ibañez, Fernando Tellechea De La Fuente, Guillermo Usechi, Pau Fernández, Agusti Costabella Moreno, Egoitz Muñoz Moreno, Joshua Brown, Pau Salvatella Estany, Mònica Ramírez Abella, Mireia Pradell Carrasco, Maria Cerezo Pros, Jimena Pérez Blanco, Carla Ramos Ruiz, Ekaterina Shchelchkova, Laura Rodriguez Santaularia, Lucia Ruiz Barragan, Adriana Aznar Diez, Nerea Mirapeix Dufol, Ona Lorenzo Bartoli, Jana Lorenzo Bartoli, Marta Usechi Elizari, Chloe Iniesta Quiros, Claudia Catalan Caralt, Aina Bachs Pubill, Paula Fernández Luque, Valeria Maugre Van Oudenhoven.

 

Categoria: Infantil

Entrenador: Ruben Reguart Oto

Equip: Júlia Sales, Jasmyne Kyle Mariano, Carlota Canut, Flàvia Maymi, Jennifer Mariano, Anna Valls, Mariela Lorente, Elisabeth Olmos, Carla Navajas, Shana Jalali, Maddox Amatller, Lucas Murcia, Oleguer Siscart, Pau Bachs, Jan Armengol, Santi Mirapeix, Adrià Navajas, Ot Castells, Max Tarrés, David Busquets, Nicholas Tesei, Marc Alexandre Hund, Nicolàs Ros.

 

Categoria: Benjamí

Entrenadora: Xenia Sanz Lahoz

Equip: Victor Aspa, Biel Gimeno, Miquel Oltra, Francisco Mariano, Maximilia Dreher, Victor Pla, Daniel Mompo, Noa Villar, Adriana Villar, Carlota Martinez, Lucia Delgado, Alide Carerra, Patricia Espar, Alexandra Espar i Elka Caba.

Categoria: Escola

Entrenadora: Dana Barri Villanueva

Equip: Bosco Salgado Moran, Ryan Jalali, Bernat Esteban, Martina Rodriguez Encinas, Marta Martinez Viñas, Martina Esteban Duran, Chloe Soriano, Rose Chatard, Greta Caba Andres, María Ballester.

Categoria: Júnior

Entrenador: Pol Ribera Lleonart

Equip: Edouard Pellegrin, Mauricio Gruart Méndez, Joan Cortadellas Llubera, Iker Prieto Montenegro, Carlos Ortiz Martinez, Hector Millan Rad Solis, Kamil Glabinski, Didac Martinez Pagerols, Carles Laplaza Santos, Erik Quintin Mosquera, Júlia Maymí Casanova, Carla Pinadell Suñer, Sofía Ros Garcia, Hanna Blanch Stampa, Marta Busquets Martinez, Adelaida Garcia Barrera, Carlota Greer Montesinos, Maria Victoria Yegres Cottin, Rut Palacios Gallardo, Carla Blanch Rojas.

Categoria: Aleví

Entrenadors: Víctor Alsina Trallero i Pol Gil Tarazona

Equip: Roger Martínez, Tomás Cañete, Arnau Cabré, Borisz, Joel Miralpeix, Ignasi Prat, Jan Carreras, Andreu Alarcón, Álvaro Bori, Ferran Caraltó, Gerard Laplaza, Evan Paul Hund, Sara Fernández, Lola Durántez, Zoe Rodríguez, Lara Oriol Rodríguez i Alejandra Solana.

Categoria: Pre-Benjamí

Entrenadora: Andrea Garrido Urbina

Equip: Gerard Prat, Mateo Rodriguez, Víctor Meroño, Mar Melillas, Bruna Carrera, Berta Valls.