Esport

La secció de Natació, cantera infinita de nedadors, ha estat durant molts anys pionera a nivell de resultats i ensenyament. Ha aportat nombrosos atletes als Jocs Olímpics, així com a altres esdeveniments importants sense oblidar que a nivell Espanyol i Català ha estat un referent.

A dia d’ avui, i després d’ uns anys difícils per al Club en general, la secció treballa amb molta il·lusió per tornar a estar a on li pertoca.

Amb més de 140 nedadors la secció gaudeix de molt bona salut esportiva. Un molt bon equip tècnic que gestiona totes les necessitats que els nedadors reclamen.

A nivell esportiu, i amb una idea molt clara, s’ enfoca tota la programació a la formació esportiva i personal per a que el rendiment màxim de cada nedador esdevingui en el moment idoni i amb la maduresa oportuna.

A destacar l’ Equip Absolut, molt jove i amb molta projecció, amb finalistes absoluts i metal·listes Juniors.

És el cas de Laia Martí, internacional Junior, o els nedadors absoluts Roger Serradell, Maria Cerezo, Mireia Pradell, Mònica Cabal o Sara Mues, així com el nedador junior Guillem Pérez sots-campió d’ Espanya que, tot i la seva joventut, demostren una gran projecció.

A la base, pilar important de la secció, la selecció de futurs talents continua el seu camí correcte. És tan així que disputem les classificacions generals per equips amb qualsevol club.

Equips

absolut

cnb_natacio_absolutEntrenador: Jaume Morata

Nedadors:

Francesc Godoy, Guillem Rojas, Anna Godoy, Martí Santiago, Daniel Gómez , Héctor Martel, Mireia Pradell, Roger Serradell, Erik Pastor, Raquel Silvestre, Maria Cerezo, Ines Arxé, Jordi De La Vega, Gerard Morató, Enric Torrents, Biel Arilla, Carlos Sotelo, Renato Valdez, Monica Cabal, Sara Mues, Maria José Mójica, Andrea Buxadé, Julia Soms, Oriol Moreno, Ernest Lopez, Germán Silvestre, Eric Lorca, Cristina Gotzens, Lidia Sallent, Nora Arilla, Daniela Burguete
junior

cnb_natacio_juniorEntrenadora: Kun Isaac

Nedadors:

Leyre Murias, Nadya Peinado, Alex Vidal, Anna Cabal, Laia Marti, Lucia Santed, Marta Jimenez, Dana Barri, Veva Arxé, Pau Eslava, Pau Majò, Toni Jubes, Jan Rasmussen, Guillem Perez, David Baena, Ariadna Moreno
infantil

cnb_natacio_infantilEntrenadora: Kun Isaac

Delegades: Natalia Del pino i Clara Trives

Nadadors:

Maria Casals, Aina Domínguez, Maria Barrio, Mireia Rigol, Roger Marcos, Marc Ponce, Guillermo Usechi, Sarah Blanch, Amalia Casamitjana, Judit Perez, Genís Armengol, Rafa Cuartielles, Junior Castro, Javier Santed, Nando Tellechea, Marc Moreno, Dídac sopesens, Pep Castells, Claudia Verdaguer, Marta Paricio
aleví

cnb_natacio_aleviEntrenadors: Ruben Reguart i Nàdia Cobo

Delegats:: Judith Morata i Guillermo Usechi

Nedadors:

Kacper Haidar, Agustí Costabella, Egoitz Muñoz, Eric Sallent, Adriana Aznar, Judit Garreta, Claudia Catalán, Jana Lorenzo, Ona Lorenzo, Laura Salomón, Chloe Iniesta, Ona Irie Steel, Marta Usechi, Lucia Perona, Lucia Casals, Nerea Mirapeix, Andrea Blanchs, Aina Bachs, Mauricio Guiart, Vlad Reykunan, Albert Romeu, Ivan Zamora, Mariona Gamez, Júlia Fontquerni, Hanna Blanchs, Carla Barrio, Ainhoa Muñoz, Ariadna Ribot, Tania Verdaguer, Hanne Alvarez, Erik Quintin, David Marcos, Dídac Martine
benjamí

cnb_natacio_benjamiEntrenadora: Andrea Jurado

Delegada:: Clara Trives

Nedadors:

Santi Mirapeix, Dimitri olmos Ochkalova, Adrià Navajas, Guillem Sarrión, Carlota Greer, Jan Armengol, Pau Bach, Pol Quintín, Unai Mirapeix, Yasmyne Kyle Mariano, Ot Castells, Joel Perez, Max Tarrés
prebenjamí

cnb_natacio_prebenjamiEntrenadors: Martí Santiago i Andrea Jurado

Delegada:: Carmen Moreno

Nedadors:

Angel Torreblanca, Alex Ponce, Roger Martínez, Júlia Frigola, Anna Ham-Man, Octavio Guimaraes, Berta Casadevall, Mae Comas, Leo Afanasyev, Jan Dreher, Marc Seoane, Ignasi Prat, Joel Mirapeix, Daniela Herrero, Maeriela Lorente, Hugo Isern, Jan Marc Martínez, Anna Valls, Pau Sarrion, Mar Sarrion, Nil Ferregüela, Lola Vilaro, Carla Navajas, Martí Martinez. Manel Bove, Mariona Bou, Maria Caselles, Marc Vicente, Thais Pujol-Busquets
escola

cnb_natacio_escolaEntrenador: Roger Serradell

Nedadors:

Lluc Lorente, Álvaro Bori, Adrian Mate, Max Fernández, Marc Morata, Marc Han-Man, Ot Gómez, Sara Nechem, Sara Fernandez, Victor Aspa, Dani Oribe

Agenda i Resultats

agenda
  • Agenda
resultats
  • Resultats

Calendari

Notícies

Nothing Found.

Apologies, but no results were found for the requested archive.